2011 m. rugpjūčio 25 d., ketvirtadienis

Plastikas #6   Vakar ryte pusryčiams orkaitėj kepėm karštus sumuštinius, tai buvo puiki proga vėl kąnors pagamint iš susitraukiančio plastiko. Gerokai anksčiau, buvau pasidarius šią sagę:


   Paprasta, bet man labai miela :) kaip įsisegiau, taip ir liko megztiny. Ir vakar pagaminau dar vieną naują sagę- zuikutį. Bus dovana draugei :)


   Kaip tokią pasidaryt? Iš tikrųjų, tai net labai paprasta :) Reikės tik #6 plastiko, markerio (keksiukui naudojau tą, kuris skirtas rašymui ant diskų) ar pieštukų. Iš kur gauti to plastiko? #6 plastikas naudojamas gaminti dėžutėms, kuriose parduotuvėse būna sudėti tortai, sausainiai, vaisiai(?) ir pan. Šis plastikas aukštoje temperatūroje susitraukia. Ženkliukas atrodo taip - tiesa, būtinai ir PS raidės turi būt, kitaip plastikas tiesiog negražiai susiraitys ir į konkrečią formą nesusitrauks:


   Išsikerpam lygiąją dalį ir paviršių patrinam švitriniu popieriumi. Paviršius turi tapti pakankamai šiurkštus, kad  būtų galima ant jo piešti pieštukais (visad galima kraštely pasibandyt, kaip jau piešias). Jei piešit tik su markeriu, tai švitrint nereik :) Kai pasiruošiam plastiko paviršių, galima piešt. Kadangi mano piešimo gabumai minimalūs, tai pirma piešiau ant paprasto popieriaus. Tada 'perkeliam' piešinį ant plastiko:   Nuspalvinus gavos švelniai pilkas zuikis :)


   Prieš kepant, nepamirškit iškirpt formos, nes vėliau jau nieko nebepadarysit. Dėjau į iki 200 laipsnių įkaitintą orkaitę. Jau po poros sekundžių plastikas pradėjo raitytis ir galiausiai išsitiesino. Kepimas turbūt neužtruko nė 30 sekundžių. Taigi- iš pradžių zuikis buvo maždaug 13x5.7cm, o iškepus susitraukė iki ~5.1x2.2cm. Nuotrauka palyginimui prieš ir po (čia jau sesutė spėjo zuikį nuspalvint(chuckle)):


   Pats plastikas pasidaro storas ir gan tvirtas. Iškepus zuikį, jo galinę pusę nudažiau baltais akriliniais dažais, paprastu laku (kurį naudoju ir dekupažui) nulakavau abi puses ir galiausiai klijais pritvirtinau užsegimą. Ir viskas :) Naudojant šį plastiką galima pasidaryt įvairių sagių, pakabukų, auskarų ir t.t. Aišku, darant auskarus ar ką kitką pakabinamą, prieš kepant reik neužmiršt skyles iškirpt. 
   Sėkmės darbe ;)4 komentarai:

 1. Norejau paklausti o ar tinka plastikas #5?

  AtsakytiPanaikinti
 2. kai kur rasoma kad reikia orkaites su vintiliatorium ir pan. ar tai tiesa?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. na, manoji visiškai paprasta ir viskas puikiai pavyko :)

   Panaikinti

Ačiū už komentarus! Man visada smagu juos gauti! :)